... na www stránkách MŠ Tréglova 3/780 a přejeme Vám příjemně strávený čas v naší přítomnosti.

mš tréglova

Výchovné zaměření MŠ Tréglova

Plánujeme podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.“
Pedagogické pracovnice se při své práci zaměřují na prvky projektu: „ Mateřská škola podporující zdraví."

Uvědomujeme si, jakou vysokou hodnotu má zdraví, a proto se snažíme je udržovat, posilovat a aktivně podporovat. Poskytujeme dětem všestrannou péči, důraz klademe na pohybový rozvoj dítěte doprovázený správným dýcháním. Jednou týdně docházíme s dětmi cvičit do tělocvičny ZŠ a MŠ Barrandov Chaplinvo náměstí1/615, Praha 5. V průběhu roku chodíme často na pěší výlety po okolí Barrandova. Jednou až dvakrát týdně se saunujeme ve vlastní infrasauně.

Pro podporu správného dýchání dítěte a pro rozvoj hudebních schopností je v naší MŠ možno navštěvovat kroužek zaměřený na výuku hry na zobcovou flétnu.
Vymezili jsme si následující oblasti rozvoje osobnosti dítěte:
  • 1/ Rozvíjíme osobní individuální dispozice dítěte: vytváříme podmínky k tomu, aby každému dítěti bylo umožněno realizovat se v rámci svých dosažených dovedností.
  • 2/ Rozvíjíme sebevědomí dítěte a aktivní sociální kontakty: snažíme se dávat dítěti důvěru, poskytnout mu dostatečnou volnost.
  • 3/ Rozvíjíme všestrannou samostatnost dětí: sebeobsluha, sociální vztahy, samostatnost v prostoru třídy, školy, zahrady atd.
  • 4/ Rozvíjíme citovou stránku osobnosti dítěte: pomáháme překonávat adaptační potíže, rozvíjíme pozitivní emotivní přístup, učíme děti sdělovat city a prožitky.

Téma našeho programu je: „Procházka zahradou života“. Na této „procházce“ doprovází děti 7 pedagogických pracovnic, které se snaží společně s personálem utvářet estetické, podnětné, radostné a klidné prostředí mateřské školy. Na tomto prostředí se podílejí také rodiče našich dětí, kterým je umožněno volně se pohybovat po prostorách MŠ. Nabízíme jim spolupráci při různých akcích pro děti, kterou také využívají. Doprovází nás na výlety, plavání, divadla, atd. Rodičům nových dětí umožňujeme na začátku roku déle pobýt v MŠ, a tím pomoci svým dětem přizpůsobit se novému prostředí, zvládnout adaptační dobu. Pořádáme dva adaptační dny MŠ.

Důraz při práci s dětmi klademe na hru, individuální přístup, osobnost a potřeby každého dítěte.Vychováváme děti k všestranným dovednostem, připravujeme je na vstup do života.

Spolupráce:
FZŠ Barrandov II. při PedF UK, V Remízku, Praha 5 – využíváme  knihovnu, venkovní sportovní areál
ZŠ a MŠ Barrandov, Praha 5 – Chaplinovo náměstí – využíváme tělocvičnu, dopravní hřiště a keramickou dílnu
Speciální pedagogické centrum SLUNÍČKO
Aquapark Barrandov – využíváme plavecký výcvik
Hasiči - Radotín - každoroční návštěva

INFORMACE

Provozní doba: 6:45 - 17:00 hod

Omluvy dětí ve školním roce přijímáme na:

Tel. : 251 816 171
  E-mail: treglovaomluvy@seznam.cz

ve školním roce do 7.45 hod
odchody po obědě do 8.15 hod

PROJEKTY:

"Šablony Mateřské školy"
Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780
- viz "Dokumenty"

"Záhony pro školky"
- na financování přispívá MHMP

Oznámení o jmenování pověřence.pdf
Poučení o zpracovávání osobních údajů.pdf

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ
MATEŘSKÝCH ŠKOL 2020

Všechny MŠ budou uzavřeny v termínech :
1. - 10.7. 2020 a dále 24.8. - 31.8. 2020

Prázdninový provoz:

13.7. - 24.7. 2020
Mateřská škola, Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780

ZÁPIS K PRÁZDNINOVÉMU PROVOZU BUDE 3.6.2020 OD 13.00 DO 17.00 HODIN

DĚTI Z MŠ TRÉGLOVA SE NAHLÁSÍ  OSOBNĚ NEBO NA E-MAIL treglovaomluvy@seznam.cz DO 2.6.2020.

27.7. - 7.8. 2020
Mateřská škola, Praha 5 - Barrandov, Lohniského 851

ZÁPIS K PRÁZDNINOVÉMU PROVOZU BUDE 3.6.2020 OD 8.00 DO 17.00 HODIN

10.8. - 21.8-2020
Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90

ZÁPIS K PRÁZDNINOVÉMU PROVOZU BUDE 4.6.2020 OD 8.00 DO 12.00 A OD 15.00 DO 17.00 HODIN

K zápisu přineste přihlášku k prázdninovému provozu, kopii evidenčního listu a peníze za školné a stravné (přesnou částku podle informace na přihlášce)

Ke stažení:

Přihláška k prázdninovému provozu 2020.pdf

AKTUALITY:

INFORMACE K OTEVŘENÍ MŠ

MŠ Tréglova bude otevřena 25. 5. 2020

Rodiče, zvažte, zda je pro Vás nutné umístit dítě do MŠ do konce školního roku 2019/2020.

PROVOZ BUDE PROBÍHAT PODLE MANUÁLU, KTERÝ VYDALO MŠMT DNE 30.4.2020.

1. Před nástupem dítěte do MŠ, je rodič povinen vyplnit čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění.
  2. Třídy se nebudou spojovat.
  3. Všechny plánované akce pro děti budou zrušeny. (Rozloučení s předškoláky proběhne omezeně).
  4. Prostudujte si Manuál MŠMT.
  5. Dodržujte doporučené rozestupy v chodbách a šatnách MŠ.
  6. Při vstupu do MŠ použijte vždy připravenou desinfekci.
  7. Rodiče se budou pohybovat v roušce.
  8. V areálu a budově MŠ se zdržujte nezbytně nutnou dobu.
  9. Nevstupujte do prostor třídy.
  10. Dítě si ihned po vstupu do třídy umyje ruce teplou vodou a desinfekčním mýdlem, utírat se budou do papírových ručníků.
  11. Nenoste do školky hračky a knihy z domova.
  12. Budeme využívat pro činnosti s dětmi co nejvíce školní zahradu (vhodné oblečení a pokrývka hlavy).
  13. Třídy se budou pravidelně větrat a ionizovat.

​Pokud se u dítěte projeví během dne známky onemocnění dýchacích cest (teplota, rýma, kašel), bude ihned kontaktován zákonný zástupce, který je povinnen si dítě neprodleně vyzvednout.

ŽÁDÁME VÁS, ABYSTE TATO PRAVIDLA RESPEKTOVALI, CHRÁNÍTE TÍM NEJEN SVÉ DÍTĚ, ALE TAKÉ SEBE A VŠECHNY DĚTI A ZAMĚSTNANCE MATEŘSKÉ ŠKOLY.

Manuál MŠMT.pdf

Čestné prohlášení COVID-19.pdf

DĚKUJEME A VĚŘÍME, ŽE I PŘI TÉTO SLOŽITÉ SITUACI STRÁVÍME S DĚTMI HEZKÝ KONEC ŠKOLNÍHO ROKU.

AKCE PRO DĚTI