... na www stránkách MŠ Tréglova 3/780 a přejeme Vám příjemně strávený čas v naší přítomnosti.

mš tréglova

Výchovné zaměření MŠ Tréglova

Plánujeme podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.“
Pedagogické pracovnice se při své práci zaměřují na prvky projektu: „ Mateřská škola podporující zdraví."

Uvědomujeme si, jakou vysokou hodnotu má zdraví, a proto se snažíme je udržovat, posilovat a aktivně podporovat. Poskytujeme dětem všestrannou péči, důraz klademe na pohybový rozvoj dítěte doprovázený správným dýcháním. Jednou týdně docházíme s dětmi cvičit do tělocvičny ZŠ a MŠ Barrandov Chaplinvo náměstí1/615, Praha 5. V průběhu roku chodíme často na pěší výlety po okolí Barrandova. Jednou až dvakrát týdně se saunujeme ve vlastní infrasauně.

Pro podporu správného dýchání dítěte a pro rozvoj hudebních schopností je v naší MŠ možno navštěvovat kroužek zaměřený na výuku hry na zobcovou flétnu.
Vymezili jsme si následující oblasti rozvoje osobnosti dítěte:
  • 1/ Rozvíjíme osobní individuální dispozice dítěte: vytváříme podmínky k tomu, aby každému dítěti bylo umožněno realizovat se v rámci svých dosažených dovedností.
  • 2/ Rozvíjíme sebevědomí dítěte a aktivní sociální kontakty: snažíme se dávat dítěti důvěru, poskytnout mu dostatečnou volnost.
  • 3/ Rozvíjíme všestrannou samostatnost dětí: sebeobsluha, sociální vztahy, samostatnost v prostoru třídy, školy, zahrady atd.
  • 4/ Rozvíjíme citovou stránku osobnosti dítěte: pomáháme překonávat adaptační potíže, rozvíjíme pozitivní emotivní přístup, učíme děti sdělovat city a prožitky.

Téma našeho programu je: „Procházka zahradou života“. Na této „procházce“ doprovází děti 7 pedagogických pracovnic, které se snaží společně s personálem utvářet estetické, podnětné, radostné a klidné prostředí mateřské školy. Na tomto prostředí se podílejí také rodiče našich dětí, kterým je umožněno volně se pohybovat po prostorách MŠ. Nabízíme jim spolupráci při různých akcích pro děti, kterou také využívají. Doprovází nás na výlety, plavání, divadla, atd. Rodičům nových dětí umožňujeme na začátku roku déle pobýt v MŠ, a tím pomoci svým dětem přizpůsobit se novému prostředí, zvládnout adaptační dobu. Pořádáme dva adaptační dny MŠ.

Důraz při práci s dětmi klademe na hru, individuální přístup, osobnost a potřeby každého dítěte.Vychováváme děti k všestranným dovednostem, připravujeme je na vstup do života.

Spolupráce:
FZŠ Barrandov II. při PedF UK, V Remízku, Praha 5 – využíváme  knihovnu, venkovní sportovní areál
ZŠ a MŠ Barrandov, Praha 5 – Chaplinovo náměstí – využíváme tělocvičnu, dopravní hřiště a keramickou dílnu
Speciální pedagogické centrum SLUNÍČKO
Aquapark Barrandov – využíváme plavecký výcvik
Hasiči - Radotín - každoroční návštěva

INFORMACE

Provozní doba: 6:45 - 17:00 hod

Omluvy dětí ve školním roce přijímáme na:

Tel. : 251 816 171
  E-mail: treglovaomluvy@seznam.cz

ve školním roce do 7.45 hod
odchody po obědě do 8.15 hod

PROJEKTY:

"Šablony Mateřské školy"
Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780
- viz "Dokumenty"

"Záhony pro školky"
- na financování přispívá MHMP

Oznámení o jmenování pověřence.pdf
Poučení o zpracovávání osobních údajů.pdf

Oznamujeme rodičům, že došlo k úpravě ceny obědů:

Děti 3 - 6 let:   40,- Kč

Děti: s OŠD:     42,- Kč

MČ Praha 5 schválila aktualizaci pravidel "Obědy do škol". Můžete si požádat o příspěvek na obědy pro Vaše děti. Žádost si vyzvedněte na třídách, vyplňte a odevzdejte na MČ Praha 5 do 30. 9. 2019.

AKCE PRO DĚTI

1/  Saunování dětí: 1.tř. od 8.10, 2.tř.od 3.10.,
     3.tř. od listopadu

- dětem dejte do školky ručník a boty do vody
       viz leták v šatně

2/ 1. 10. 2019 dopoledne
    - pečeme s dětmi štrůdl - dejte dětem jablíčka do
    školky

1.10. 2019 odpoledne
    - vernisáž výstavy Podzimníčků a ochutnávka
    štrůdlu

3/ 4. 10. 2019 dopoledne začínají chodit děti
     z 1. a 2. tř. do tělocvičny ZŠ Chaplinovo nám.

- dejte dětem sportovní oblečení a obuv
     - viz. letáček v šatně

4/ 12.10. 2019  sobota od 10.00 do 16.00 hodin
    - Slavnosti škol na Smíchově -
viz leták

5/ 17. 10. 2019  v 9.15 hodin
    Čtyři pohádky o jednom drakovi
    - divadelní představení ve školce

6/ 24.10.2019 od 9.00 hodin
    vyšetření klenby nohy u dětí
    - přihlašte své dítě u učitelek na třídách

Přejeme Vám spokojenost v novém školním roce 2019/2020.