... na www stránkách MŠ Tréglova 3/780 a přejeme Vám příjemně strávený čas v naší přítomnosti.

mš tréglova

Výchovné zaměření MŠ Tréglova

Plánujeme podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.“
Pedagogické pracovnice se při své práci zaměřují na prvky projektu: „ Mateřská škola podporující zdraví."

Uvědomujeme si, jakou vysokou hodnotu má zdraví, a proto se snažíme je udržovat, posilovat a aktivně podporovat. Poskytujeme dětem všestrannou péči, důraz klademe na pohybový rozvoj dítěte doprovázený správným dýcháním. Jednou týdně docházíme s dětmi cvičit do tělocvičny ZŠ a MŠ Barrandov Chaplinvo náměstí1/615, Praha 5. V průběhu roku chodíme často na pěší výlety po okolí Barrandova. Jednou až dvakrát týdně se saunujeme ve vlastní infrasauně.

Pro podporu správného dýchání dítěte a pro rozvoj hudebních schopností je v naší MŠ možno navštěvovat kroužek zaměřený na výuku hry na zobcovou flétnu.
Vymezili jsme si následující oblasti rozvoje osobnosti dítěte:
  • 1/ Rozvíjíme osobní individuální dispozice dítěte: vytváříme podmínky k tomu, aby každému dítěti bylo umožněno realizovat se v rámci svých dosažených dovedností.
  • 2/ Rozvíjíme sebevědomí dítěte a aktivní sociální kontakty: snažíme se dávat dítěti důvěru, poskytnout mu dostatečnou volnost.
  • 3/ Rozvíjíme všestrannou samostatnost dětí: sebeobsluha, sociální vztahy, samostatnost v prostoru třídy, školy, zahrady atd.
  • 4/ Rozvíjíme citovou stránku osobnosti dítěte: pomáháme překonávat adaptační potíže, rozvíjíme pozitivní emotivní přístup, učíme děti sdělovat city a prožitky.

Téma našeho programu je: „Procházka zahradou života“. Na této „procházce“ doprovází děti 7 pedagogických pracovnic, které se snaží společně s personálem utvářet estetické, podnětné, radostné a klidné prostředí mateřské školy. Na tomto prostředí se podílejí také rodiče našich dětí, kterým je umožněno volně se pohybovat po prostorách MŠ. Nabízíme jim spolupráci při různých akcích pro děti, kterou také využívají. Doprovází nás na výlety, plavání, divadla, atd. Rodičům nových dětí umožňujeme na začátku roku déle pobýt v MŠ, a tím pomoci svým dětem přizpůsobit se novému prostředí, zvládnout adaptační dobu. Pořádáme dva adaptační dny MŠ.

Důraz při práci s dětmi klademe na hru, individuální přístup, osobnost a potřeby každého dítěte.Vychováváme děti k všestranným dovednostem, připravujeme je na vstup do života.

Spolupráce:
FZŠ Barrandov II. při PedF UK, V Remízku, Praha 5 – využíváme  knihovnu, venkovní sportovní areál
ZŠ a MŠ Barrandov, Praha 5 – Chaplinovo náměstí – využíváme tělocvičnu, dopravní hřiště a keramickou dílnu
Speciální pedagogické centrum SLUNÍČKO
Aquapark Barrandov – využíváme plavecký výcvik
Hasiči - Radotín - každoroční návštěva

INFORMACE

Provozní doba: 6:45 - 17:00 hod

Omluvy dětí ve školním roce přijímáme na:

Tel. : 251 816 171
  E-mail: treglovaomluvy@seznam.cz

ve školním roce do 7.45 hod
odchody po obědě do 8.15 hod

PROJEKTY:

"Šablony Mateřské školy"
Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780
- viz "Dokumenty"

"Záhony pro školky"
- na financování přispívá MHMP

Oznámení o jmenování pověřence.pdf
Poučení o zpracovávání osobních údajů.pdf

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MATEŘSKÝCH ŠKOL 2020

Všechny MŠ budou uzavřeny v termínech 1. - 10.7. 2020 a dále 24.8. - 31.8. 2020

Prázdninový provoz:

13.7. - 24.7. 2020 Mateřská škola, Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780

27.7. - 7.8. 2020 Mateřská škola, Praha 5 - Barrandov, Lohniského 851

10.8. - 21.8-2020 Mateřská škola, Praha 5 - Hlubočepy, Hlubočepská 90

AKTUALITY

Oznamujeme, že ředitelka Mateřské školy Tréglova, Mgr. Marie Radová, podala rezignaci na funkci ředitelky a učitelky Mateřské školy Tréglova  ke dni: 24. 1. 2020.

Vyhlášení konkurzního řízení
na vedoucí pracovní místo ředitele
Mateřské školy, Praha 5 – Barrandov, Tréglova 780

Vyhlášení konkurzního řízení MŠ Tréglova.pdf

AKCE PRO DĚTI

1/  10. 2. 2020

dopoledne fotografování pí.Puldová

- zapište se do seznamu v šatně dětí

2/ 25. 2. 2020

První plavání

- informace v šatně dětí

3/ 26.2.2020 9.30. hodin

Nejvzácnější věc pod sluncem

- divadelní představení

4/ 27.2.2020

KARNEVAL

- informace na plakátě ve školce

Přejeme Vám spokojenost v novém školním roce 2019/2020.