... na www stránkách MŠ Tréglova 3/780 a přejeme Vám příjemně strávený čas v naší přítomnosti.

mš tréglova

Výchovné zaměření MŠ Tréglova

Plánujeme podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání.“
Pedagogické pracovnice se při své práci zaměřují na prvky projektu: „ Mateřská škola podporující zdraví."

Uvědomujeme si, jakou vysokou hodnotu má zdraví, a proto se snažíme je udržovat, posilovat a aktivně podporovat. Poskytujeme dětem všestrannou péči, důraz klademe na pohybový rozvoj dítěte doprovázený správným dýcháním. Jednou týdně docházíme s dětmi cvičit do tělocvičny ZŠ a MŠ Barrandov Chaplinvo náměstí1/615, Praha 5. V průběhu roku chodíme často na pěší výlety po okolí Barrandova. Jednou až dvakrát týdně se saunujeme ve vlastní infrasauně.

Pro podporu správného dýchání dítěte a pro rozvoj hudebních schopností je v naší MŠ možno navštěvovat kroužek zaměřený na výuku hry na zobcovou flétnu.
Vymezili jsme si následující oblasti rozvoje osobnosti dítěte:
  • 1/ Rozvíjíme osobní individuální dispozice dítěte: vytváříme podmínky k tomu, aby každému dítěti bylo umožněno realizovat se v rámci svých dosažených dovedností.
  • 2/ Rozvíjíme sebevědomí dítěte a aktivní sociální kontakty: snažíme se dávat dítěti důvěru, poskytnout mu dostatečnou volnost.
  • 3/ Rozvíjíme všestrannou samostatnost dětí: sebeobsluha, sociální vztahy, samostatnost v prostoru třídy, školy, zahrady atd.
  • 4/ Rozvíjíme citovou stránku osobnosti dítěte: pomáháme překonávat adaptační potíže, rozvíjíme pozitivní emotivní přístup, učíme děti sdělovat city a prožitky.

Téma našeho programu je: „Procházka zahradou života“. Na této „procházce“ doprovází děti 7 pedagogických pracovnic, které se snaží společně s personálem utvářet estetické, podnětné, radostné a klidné prostředí mateřské školy. Na tomto prostředí se podílejí také rodiče našich dětí, kterým je umožněno volně se pohybovat po prostorách MŠ. Nabízíme jim spolupráci při různých akcích pro děti, kterou také využívají. Doprovází nás na výlety, plavání, divadla, atd. Rodičům nových dětí umožňujeme na začátku roku déle pobýt v MŠ, a tím pomoci svým dětem přizpůsobit se novému prostředí, zvládnout adaptační dobu. Pořádáme dva adaptační dny MŠ.

Důraz při práci s dětmi klademe na hru, individuální přístup, osobnost a potřeby každého dítěte.Vychováváme děti k všestranným dovednostem, připravujeme je na vstup do života.

Spolupráce:
FZŠ Barrandov II. při PedF UK, V Remízku, Praha 5 – využíváme  knihovnu, venkovní sportovní areál
ZŠ a MŠ Barrandov, Praha 5 – Chaplinovo náměstí – využíváme tělocvičnu, dopravní hřiště a keramickou dílnu
Speciální pedagogické centrum SLUNÍČKO
Aquapark Barrandov – využíváme plavecký výcvik
Hasiči - Radotín - každoroční návštěva

INFORMACE

Omluvy dětí ve školním roce přijímáme na:

Tel. : 251 816 171
  E-mail: treglovaomluvy@seznam.cz

(ve školním roce do 7.45 hodin) dále (hlášení kdo jde po obědě do 8.15 hodin)

PROJEKT:
Šablony Mateřské školy,
Praha 5 - Barrandov, Tréglova 780

- viz "Dokumenty"

Jmenování pověřence pro ochranu osobních údajů

číst více ...

Milé děti, vážení rodiče,

zveme Vás na

"DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ"

2. 4. 2019 od 9.00 - 11.00 hodin
4. 4. 2019 od 15.00 - 17.00 hodin

Přijďte s dětmi.
Provedeme Vás školkou a zodpovíme Vaše dotazy.

Těší se zaměstnanci MŠ Tréglova

AKCE PRO DĚTI

ÚNOR

7. 2. 2019
Oční vyšetření pro přihlášené děti
platba 150,00 Kč vybíráme ráno 7. 2.

18. 2. 2019
Planetarium

přiveďte děti do 7.45 hodin
ráno vybíráme 75 Kč