Procházka zahradou života

O školce

Mateřská škola zahájila provoz 1. 9. 2000. Jejím zřizovatelem je Městská část Praha 5. Nachází se v těsné blízkosti zastávky MHD Poliklinika Barrandov (bus, tram). V areálu MŠ se nachází zahrada / hřiště pro venkovní aktivity dětí. Interiér MŠ naprosto vyhovuje hygienickým normám a předpisům.

V současné době MŠ využívá dvě třídy pro děti smíšeného (heterogenního) věku (56 dětí), jednu třídu pro děti od 3-4 let (25 dětí) a jednu třídu využívá dětský koutek Anita - pro děti mladší dvou let nebo děti, které nezískaly místo v ostatních mateřských školách z různých důvodů (rodičovské dovolené, mimo bydliště Prahy 5, atd.).

Průběžně se snažíme doplňovat a obměňovat metodický materiál, pomůcky a hračky, abychom dětem stále nabízeli podnětné prostředí motivující k rozvoji osobnosti dítěte, k přípravě na školu a hlavně ke "vstupu do života."

AKTIVITY

• Interaktivní výuka
    Ve dvou třídách ( 3-7 let) je pro děti k dispozici počítač, kde si prostřednictvím počítačových her mohou děti rozvíjet paměť, pozornost, jemnou motoriku, sluchové a zrakové rozlišování, atd. *(Nabízíme pouze naučné hry).
    Pro výuku je k dispozici také interaktivní tabule.
  • Ekologická výchova
    Společně se všemi dětmi třídíme odpad
  • Zubní hygiena
    Nabízíme 2x ročně s dentisty ukázku správného čištění zoubků
    Každý den si po obědě čistíme zoubky
  • Dopravní výchova
    Pravidelně se účastníme výuky na dopravním hřišti v naší MŠ
    Návštěva Policie ČR - "Medvídek Brumla ve městě"
  • Docházíme 2x ročně do keramické dílny do ZŠ a MŠ Chaplinovo nám.
  • Pohybové aktivity
    Plavecká výuka v aquaparku Barrandov
    V zimním období sáňkování na kopcích po Barrandově
  • Zdraví
    Pravidelně docházíme s přihlášenými dětmi do vlastní infrasauny
  • Kroužky
    Výuka anglického jazyka
    Flétna
    Předškolák (součást ŠVP)

AKCE

• Výlety
    Celodenní nebo polodenní výlety do blízkého okolí - Prokopského údolí, Klukovic, Chuchle, přírodovědné stanice Smíchov, starého Barrandova, Botanické zahrady NaSlupi, výstavy na Smíchově, akce pořádané MČ Prahy 5
  • Divadelní představení / Koncerty
    přímo v MŠ nebo v divadle
  • Oslavy
    Velikonoce, Tři králové, čert a Mikuláš, MDD
    Narozeniny dětí (spolužáků)
    Vánoční besídka a nadílka + posezení s rodiči
    Vánoční koncert
  • Pořádané v MŠ
    Maškarní karneval pro děti a rodiče
    Čarodějnický rej
    Besídka ke Dni matek
    Olympiáda MŠ Tréglova a rodičů
    Rozloučení s předškoláky

Šablony Mateřské školy

Projekt ŠABLONY III MŠ TRÉGLOVA je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určila jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Záhony pro školky
na financování přispívá MHMP